מחלות חורף אצל תינוקות וילדים קטנים ופתרונות טבעיים

תינוקות וילדים קטנים חשופים יותר לוירוסים שונים ובמיוחד בעונות המעבר ובחורף. הם נולדים כמו דף חלק , ולאט לאט מתפתחת מערכת החיסון שלהם, הכוללת בעיקר את החיידקים הטובים במערכת העיכול (הפלורה הידידותית) וכדוריות הדם הלבנות במערכת הלימפה.
העדר חיידקים טובים במערכת העיכול בחודשים הראשונים הוא אחד הגורמים העיקריים לגזים אצל תינוקות קטנים. עם הזמן מתפתחת הפלורה הידידותית במעיים והגזים חולפים.
(החיידקים הטובים חשובים מאד גם לפירוק יעיל של המזון, לאיזון החומציות, לעבודה תקינה של אנזימי העיכול ובנוסף גם למערכת חיסון תקינה).

מחלות וירליות התוקפות בעיקר תינוקות וילדים הן נזלת, ברונכיט, שיעול, דלקת ריאות וירלית, שלשולים וכאבי בטן, ועוד.

ישנן כמה אפשרויות להתמודד עם מחלות וירליות אלו: 

  • לתת להן לעבור לבד. לתת לגוף להתגבר על הוירוס בעצמו ולפתח נגדו נוגדנים. אבל אז הילד סובל ויש סיכון שהמחלה תתפתח למשהו רציני יותר ויווצר סיבוך שיגרור אחריו סבל, צורך בתרופות חזקות וימים רבים של מחלה.
  • ללכת לרופא שייתן תרופה.
  • ללכת בכיוון טבעי, משלים, שעיקרו חיזוק הגוף ומערכת החיסון, כדי שהילוד יעבור בקלות יחסית את המחלה, בפרק זמן קצר, ויסבול כמה שפחות.

"האני מאמין" שלי הוא שחשוב לחזק את הגוף ומערכת החיסון בעזרת תזונה נכונה בהתאם לגיל היילוד, מתן פרוביוטיקה (חיידקים טובים), באבקה לתינוקות וילדים קטנים, בטבליות למציצה לגדולים יותר, במיוחד בזמן ואחרי אנטיביוטיקה, וגם בתקופת החורף.
כמו כן ניתן להוסיף מולטי ויטמין לילדים, ויטמין C , פרופוליס ואכיניצאה או פורמולות חיזוק המותאמות לתינוקות וילדים, בשעת הצורך, כמו עונות המעבר והחורף.
יש מבחר גדול של סירופים לשיעול לקטנטנים, המכילים רכיבים טבעיים בלבד, ועוזרים ליבש את הנזלת ולהוציא את הליחה.
לתינוקות קטנים יש טיפות הומאופטיות המטפלות במגוון בעיות, כמו נזלת, שיעול, שלשול, תולעים ועוד (הטיפות מתאימות כמובן גם לילדים ומבוגרים).
לתינוקות ולילדים הסובלים דרך קבע מנזלת , שיעול וליחה מומלץ להוריד את החלב ומוצריו מהתפריט ומוצרי מזון נוספים המעוררים ליחה (חיטה לבנה, בוטנים, במבה ועוד).

 

 

כותבת המאמר היא מיקה אדיב, דיאטנית אלטרנטיבית ואירידיולוגית בעלת חנות טבע "בית הטבע של מיקה" במודיעין.  08-9724706,  054-3050410